Tarihçe

Tarihimiz Alman “Orthaus Kardeşler’in” 1925 senesinde Wullen kasabasında at arabaları üretmesine uzanmaktadır. Orthaus Kardeşler at arabalarının yanında, bir çok farklı taşımacılık malzemeleri de üretiyorlardı.

İzleyen yıllarda, Orthaus Kardeşler otobüsler için bazı çözümler geliştirerek, motorlu araçlar sektörüne adım attılar. Bu hamle sayesinde ise o zamanlar bir sanat eseri sayılan ilk fabrikalarını da kurdular.

Hızla büyüyen şirket bir süre sonra zirai ve ticari römorklar üretmeye de başlamıştır ve o güne kadar hiç kullanılmamış olan süspansiyon sistemini bu alanda ilk kez uygulamayı başarmıştır.

1950’li yıllarda şirket daha çok damperli sistemler üretirken ve 1960’lı yıllarda damperli konteyner taşıyıcı imalatı başlamış ve sonrasında aluminyum ve çelikten birçok farklı boyut ve tipte araçlar imal edilmiştir.

1980’lere gelindiğinde, hidrolik dümenli dingiller ve yürüyen Zemin gibi birçok inovatif ürünü araçların hayata geçirmeye başlamıştır.

Bu senelerde şirket aynı zamanda tren vagonu imalatı yapmaya da başlamıştır. 1987 yılında Orthaus aynı anda hem eski hem de yeni standları taşıyabilen bir cam taşıyıcı tasarlamış ve patenti için başvurmuştur. 1990’lı yıllarda ise Mega römork, fiberglass kaplı 3’lü cam taşıyıcı gibi birçok yenilikçi ürün geliştirilmiştir.

2012 senesi itibarı ile Orthaus son teknoloji fabrikası ile imalatına devam etmekte ve en iyi araçları siz değerli müşterilerimiz için üretmektedir.

 
Teknoloji

Teknoloji

 
AÇIK POZİYONLAR

Açık pozisyonlarımızı incelebilirsiniz.
Bu sitedeki bilgiler Orthaus Trailer A.Ş. Tarafından genel kullanım amaçlı hazırlanmıştır.

Bu sitedeki bilgiler Orthaus Trailer A.Ş. Tarafından genel kullanım amaçlı hazırlanmıştır.